Partneři

19.06.2018 21:49:46
 

Fotoaktualita

Starší

Nejnovější videa

Fotosoutěž

Fotosoutěž s CATC

Reklama

Volná místa
         
fake image

06.03.2015 08:00 | Nové letiště v Turecku: Ordu Giresun

1. června 2015 má být u městečka Gülyali na pobřeží Černého moře na severu Turecka otevřeno nové civilní letiště, ležící mezi městy Ordu a Giresun, 160 km západně od Trabzonu. Projekt výstavby letiště byl zahájen v červenci 2011 na rekultivovaném pruhu země, získaném vysušením z moře. Přistávací a vzletová dráha letiště bude mít délku 3 000 metrů. AnadoluJet, nízkonákladová pobočka Turkish Airlines, létající vnitrostátní lety v Turecku, si už na 1.6. naplánovala první let pravidelné linky TK 7310/1 z istanbulského letiště Sabiha Gökcen. Boeing 737-800 AnadoluJet má létat na letiště Ordu Giresun denně. Letiště, familiárně přezdívané OR-GI Airport, bude používat IATA kód OGU.

05.03.2015 08:03 | Vueling bude létat na Kapverdy

Další linku do Afriky oznámil španělský dopravce Vueling Airlines. Od 24. června do 10. září 2015 bude létat jednou týdně z Barcelony na ostrov Sal, který je hlavním mezinárodním letištěm na souostroví Kapverdy. Lety budou uskutečňovány Airbusem A320. Dříve soužilo letiště Amílcar Cabral International Airport jako jediný vstupní bod na souostroví pro lety z Evropy, v současné době však pravidelné lety z Evropy (hlavně z Portugalska, jehož kolonií dříve Kapverdy byly) přistávají i v hlavním městě Praia na ostrově Santiago a letištích na ostrovech Boa Vista a Sao Vicente.

04.03.2015 16:09 | Turkish Airlines přidají další destinaci v Íránu

Turkish Airlines vidí další příležitosti rozvoje trhu v Íránu - od 15. března budou nově létat 4x týdně do Ahwázu na jihozápadě země. Lety budou kombinovány s již existujícími lety z Istanbulu do města Kermanšáh formou letů do trojúhelníku - 2x týdně ve směrování Istanbul - Kermanšáh - Ahwáz - Istanbul, 2x týdně v opačném směru. Na lety má být nasazován Airbus A319. Turkish Airlines již kromě Kermanšáhu létají do Íránu do Teheránu, Tabrízu, Mašhadu, Isfahánu a Šírázu. Turecká společnost také od 22. ledna rozšířila počet nabízených spojení na lince Istanbul - Džibuti - Mogadišo. Jediná linka do Somálska, zajišťovaná renomovaným dopravcem, se těší značné popularitě, proto byl od 22. ledna rozšířen počet spojení ze čtyř týdně na každodenní lety. Ze čtyř na sedm frekvencí týdně bude rovněž rozšířen provoz linky z Istanbulu do města Cherson na jihu Ukrajiny. Tato linka byla přitom zavedena teprve na konci roku 2014 jako náhrada za zrušené spojení do Simferopolu na Krymu.

Starší

Čechoviny 124

Další tři zajímavá zastavení letecké historie.
Pokračování

Paměti starého práškaře – 30. díl

Ze židle mě nadzvedávaly dotazy některých tehdy začínajících co-pilotů. Nalétáno tolik, co já měl s dopravním letadlem odcouváno, ale sebevědomí na výši. Říkával jsem jim, že mít deset procent jejich suverenity, lítám ocasem napřed a skrz fialový odrazy na radaru...
Pokračování

Výherci fotosoutěže s CATC obdrželi ceny

Výherci jsou Jiří Kolínský, Jakub Macilis a Michal Frühbauer. Podívejte se na jejich fotografie ještě jednou.
Pokračování

Náhodný výběr

Čechoviny 123

Další tři zajímavá zastavení letecké historie.
Pokračování

Paměti starého práškaře – 29. díl

Charterové lety jsem míval velice rád. Člověk se podíval na místa, kde nikdy nebyl, přiblížení a přistání nebyla obvyklá rutina jako na pravidelných linkách, kdy už člověk dopředu věděl, co dostane od řídícího za pokyn. Cestující jsou mnohem milejší, jedou na dovolenou, někteří dokonce poprvé letí letadlem.
Pokračování

Čechoviny 122

Tentokrát budu psát o třech letadlech, která mají nesmazatelné místo v historii.
Pokračování

Paměti starého práškaře – 28. díl

Mým nejneoblíbenějším letištěm v zemi, kde včera sežrali, co mělo být sežráno až zítra, byla Samara, dříve Kujbyšev...
Pokračování

Jó, to tenkrát…

Krátké povídání o dávném plánování letů
Pokračování

Paměti starého práškaře – 27. díl

Jo, v Rusku je možné všechno. Let do Ruska v sobě vždycky skrývá nějaké dobrodružství. Ať už řízení provozu ala Ivan Hrozný, jiné jednotky výšek a tlaků, člověk nikdy neví, co na něj nachystají. Nejčastěji létanou destinací byla Moskva – Šeremetěvo.
Pokračování

Čechoviny 121

Má cesta k Virgin Galactic byla trochu křivolaká. Na začátku byla „zpovědnice“ Honzy Hamerníka na Radiu Beat. Tam byl jako host Doug Shane. Tento skvělý člověk byl zalétávacím pilotem NASA, létal skoro se vším, co bylo ochotno držet ve vzduchu. F-4, F-16 a další typy byly dost konvenční stroje. V Mojave Space Portu se setkal s Burtem Rutanem, vskutku nekonzervativním konstruktérem....
Pokračování

[ Copyright (c) 1999-2012 planes.cz | webmaster | provozováno na platformě coex | Foto: Copyright (c) uvedení autoři | Dedikovaný server zajišťuje VSHosting ]

Publikováno na serveru planes.cz (http://www.planes.cz).

Zobrazeno: 19.06.2018 21:49:46